Vianočná atmosféra dorazila aj do školy

Ani sme sa nenazdali a Vianoce prišli rýchlym krokom. Vianočnú náladu narúšali len karanténne opatrenia niektorých tried. Zatiaľ čo žiaci druhého stupňa boli koncom tohto roka vzdelávaní dištančne (on-line), väčšina žiakov prvého stupňa zostala v škole.

Žiaci z 2. A sa dočkali sladkej odmeny. | foto: Denisa Kollárová

V utorok 7. decembra aj našu školu a škôlku navštívil Mikuláš spolu s pomocníkmi – krásnym anjelom a veľmi neposlušným čertom. S radosťou obdarovali všetky naše deti. Za sladkú odmenu im žiaci zarecitovali a zaspievali. Už teraz sa tešíme na budúci rok! Naši žiaci a zamestnanci školy by sa radi poďakovali pani starostke a vedeniu školy za balíčky – škôlkari aj svojim rodičom. A aby ste si nemysleli, že sme zabudli na žiakov 2. stupňa – druhostupniari si svoj mikulášsky balíček prišli vyzdvihnúť v piatok 17. decembra. Radi sme ich videli opäť naživo.

Štvrtákom sa ani veľmi nechcelo ísť na prázdniny… | foto: Katarína Šimkovičová

Ešte pred vianočnými prázdninami sme so žiakmi 1. stupňa mysleli aj na našich kamarátov. Spoločne sme nakŕmili vtáčikov na školskom dvore a vyrobili sme si vtáčikov z papiera. Dobrú chuť, kamaráti.

Mikuláš, čert a anjelik nezabuni ani na škôlkarov. | foto: Monika Motyčková

Posledný deň pred prázdninami sme si spríjemnili vianočným posedením. 17. decembra sme boli v škole posledný deň v kalendárnom roku 2021. Žiaci si chvíle v škole krátili hraním hier a maškrtením vianočného pečiva. Čas im vyplnilo aj tancovanie na vianočné pesničky a sledovanie rozprávok. Niektorí žiaci vyrábali ozdoby, s ktorými si ozdobia vianočné stromčeky.

Tretiaci počas vianočného večierku. | foto: Lucia Bernát Chorváthová

Radi by sme sa poďakovali našim zamestnancom, rodičom a žiakom za zodpovedné správanie a dodržovanie všetkých opatrení a popriali im krásne Vianoce a šťastný nový rok 2022. Teraz si môžeme zaslúžene oddýchnuť. Vianočné prázdniny sa začali v pondelok 20. decembra. Opäť sa stretneme, dúfajme, že všetci zdraví, v pondelok 10. januára.

Základná škola s materskou školou Banka praje všetkým veľa šťastia, zdravia, spokojnosti a úspešných dní v novom roku 2022.

text: Róbert Valovič