Veteranisti z Banky prispeli k českému rekordu

Traja Bananci Pavol Albert so synom Viktorom a Martin Jánoška sa v dňoch 13. až 16. júna zúčastnili na Zraze skútrov československej výroby v českej obci Zvůle u Kunžaku. Na legendárnych skútroch Tatran 125 z druhej polovice 60. rokov najazdili 635 kilometrov.

Jazda do juhočeskej obce na viac ako 50-ročných motocykloch zabrala zhruba 8 hodín.

„Jasné, poruchy sa počas cesty vyskytovali, ale na to sme my, mechanici, aby sme ich opravili,“ spomína hrdý majiteľ Tatrana Martin Jánoška.

Účastníci zrazu navštívili pivovar, súkromné múzeum veteránov, kameňolom i firmu na spracovanie žuly, kde v súčasnosti pripravujú kamenivo pre Bratislavský hrad. Absolvovali taktiež prehliadku zámku a okolie si prezreli aj z rozhľadne. Veteranisti z Banky prispeli k zápisu do českej knihy rekordov. Na jednom mieste sa totiž spolu zišlo 124 skútrov československej výroby. Jazda domov trvala už len 6 hodín.

text: Viktor Vrábel,
foto: archív Martina Jánošku