V centre obce pribudla schránka na listy i balíkobox

13. októbra bola pri budove obecného úradu nainštalovaná poštová schránka a o pár hodín neskôr aj takzvaný Z-BOX – balíkobox spoločnosti Packeta (predtým Zásielkovňa). Čiastočne tak suplujú chýbajúcu poštu v obci.

Schránka (Slovenská pošta)

Poštová schránka je umiestnená napravo od budovy obecného úradu pri úradnej tabuli a vstupe do stavebného úradu. Je určená pre listové zásielky. Pracovníci pošty ju vyberajú každý pracovný deň o 10. hodine. Počas víkendov a štátnych sviatkov sa schránka nevyberá.

Schránka sa nachádza napravo od úradu.

Z-BOX (Packeta)

Balíkobox sa nachádza pri chod­níku pred obecným úradom. Pozostáva z dvoch stĺpcov schránok rôznych rozmerov. Do Z-BOXu si môžete nechať poslať zásielku z čoraz väčšieho množstva internetových obchodov. Balík si môžete vyzdvihnúť 24 hodín denne 7 dní v týždni. Nie je potrebné zadať kód, stačí v aplikácii Packeta (pre Android) a Zásilkovna (pre iOS) kliknúť na „Otvoriť schránku“. Podmienkou je mať nainštalovanú aplikáciu a aktivovanú funkciu Blutooth. Prostredníctvom balíkoboxu je možné balíky aj odosielať. Bananský Z-BOX bol uvedený do prevádzky 19. októbra. Nájdete ho na mape Z-BOXov v možnostiach doručenia internetových obchodov.

Prostredníctvom Z-BOXu je možné balíky nielen prijímať, ale aj podávať.

Z-BOX je napájaný zo solárnych panelov.

Z-BOX sa používa s pomocou aplikácie.

text a foto: