Školský rok sa začal netradične

Škola po prázdninách opäť otvorila svoje brány 2. septembra, no z dôvodu dodržiavania hygienických opatrení sa nekonal žiadny program. Nie je ľahké pre deti a pedagógov nosiť celý deň rúško, no musíme vydržať!

Vľavo 1. A s triednou učiteľkou Denisou Kollárovou, vpravo 1. B s triednou učiteľkou Kristínou Sékeľovou

Aj tento rok sa naša škola zapojila do projektu Čerstvé hlavičky, vďaka ktorému sme od spoločnosti Kaufland získali týždenný prísun kvalitného a čerstvého ovocia alebo zeleniny pre každého žiaka. Do projektu sa prihlásilo 189 základných škôl, ktoré zabojovali o zdravý balíček pre každého žiaka na celý Školský rok 2020/2021. Práve my sa môžeme pochváliť prvým miestom v okrese Piešťany! Ďakujeme všetkým, ktorí hlasovali za našu školu!

Aby sa nezabudlo – v apríli vyhlásila piešťanská knižnica literárnu súťaž s názvom Za dverami (zatvorenej) knižnice. Deti mali napísať, čo robili doma, keď nemohli chodiť do školy. Žiaci Timea Erdélyiová, Petra Tekulová, Adam Vnuk a Timotej Belica boli ocenení a získali knižné odmeny.

Z celého okresu Piešťany postupujeme práve my do ďalšieho kola súťaže s názvom Naj škola 2020, v ktorej hráme o 10 000 eur. Kvôli protiepidemiologickým opatreniam sa súťaž presunula na budúci rok.

Róbert Valovič,
ZŠ s MŠ Banka,
foto: Mário Petlák