Seniorov si uctili žiaci aj obecný úrad

Vo štvrtok 17. októbra podvečer sa v kultúrnom dome zišli dôchodcovia z celej obce. Deti zo základnej školy a muzikanti z DH Inovčanka pre nich pripravili kultúrny program. Organizácia spojených národov vyhlásila október za Mesiac úcty k starším v roku 1990.

Pri vstupe do kultúrnej sály pracovníčky obecného úradu obdarovali seniorov a seniorky darčekovou taškou. „Je pre mňa potešením, že sa zapájate do všetkých aktivít v našej obci, do verejného života, do kultúrnych či spoločenských podujatí, a skrášľujete našu obec,“ prihovorila sa obecenstvu starostka Tatiana Julinyová.

Žiačka Andrea T. predniesla báseň Život od Jolany Trombauerovej. Po nej svoje tanečné umenie predviedla štvorica ôsmačiek. Dievčatá v bananských krojoch zatancovali choreografiu na ľudovú pieseň Vyľecela prepelička zo skaly. Prvú časť kultúrneho programu zavŕšil žiak Maxim B. prednesom básne Jeden druhému od Jána Nohu.

S prvými tónmi Dychovej hudby Inovčanka začali na parkete pribúdať tancujúce páry. Darom pre seniorov bolo aj najnovšie hudobné CD bananskej dychovky nazvané Inovčanka 111. Ľudové piesne si vypočuli pri pohári vína, pripravené boli aj obložené chlebíčky, pagáče a niekoľko druhov štrúdle.

text a foto: Viktor Vrábel,
video: Filip Havlíček