S Tatranmi na Morave

Dvojica veteranistov z Banky sa vybrala na ďalší zraz, ktorý sa konal od 9. do 12. septembra v autokempingu v Rožňove nad Radhoštem.

Vyrazili sme vo štvrtok ráno o 9. hodine ja, Paľo Albert a Ľubomír Janech z Piešťan. Boli sme jediní zástupcovia Slovenska. Vzdialenosť bola okolo 140 kilometrov, čo je nič oproti jarnému zrazu (330 kilometrov), tak sme si v polovici urobili prestávku a boli sme podporiť náš klub lyžiarov na tráve, ktorý tam bojoval na Majstrovstvách sveta.

Odtiaľ sme už šli rovno do kempingu. Účasť bola slabšia ako na jar – 30 motoriek, 50 ľudí. Súčasne sa konala obrovská akcia pre vyznávačov nových skútrov Skutrem po Valašsku.

V piatok ráno bola na programe ná­všteva múzea gobelínov aj s prehliadkou dielní vo Valašskom Meziřičí, odkiaľ sme šli na prehliadku a „koštovku“ do mäsokombinátu Krásno.

V sobotu ráno nás vzal auto­bus na prehliadku moto­múzea v Seninkách, odtiaľ sme pokračovali na prehliadku likérky Jelínek vo Vizoviciach. Obedom v malom pivovare Valášek sme ukončili sobotné akcie.


V nedeľu nás čakal odchod domov. Cesta nám našťastie ubehla bez porúch, už sme asi vychytali všetky 🙂

text a foto:
Martin Jánoška