Pri Sĺňave pribudne zariadenie pre seniorov

Začiatkom marca bude na Banke otvorené nové zariadenie pre seniorov. Senior club Sĺňava bude sídliť v zrekonštruovaných budovách bývalého penziónu a sauny Heinola. Prevádzkovateľom je občianske združenie Senior club Striebornica, ktoré prevádzkuje zariadenie v Moravanoch nad Váhom.

Ako informoval riaditeľ Senior clubu Striebornica Adam Šebeňa, okrem zdravotnej, ošetrovateľskej a sociálnej starostlivosti bude zariadenie Sĺňava poskytovať aj fyzioterapiu. Zákon o sociálnych službách stanovuje maximálnu kapacitu takéhoto zariadenia na štyridsať klientov.

Piešťanský región patrí z po­­hľadu počtu obyvateľov nad 65 ro­kov medzi najstaršie na Slovensku. Miest v zariadeniach pre seniorov je tu málo, ale ich prevádzkovatelia sa často stretávajú aj s nedostatkom pracovných síl.

zdroj: zpiestan.sk,
spracoval: Viktor Vrábel,