Polovica prázdnin je za nami

Prázdniny idú ako voda, no my si ich užívame naplno v školskom letnom tábore.

Ešte pred koncom školského roka žiaci 6. ročníka spoločnými silami vybudovali hmyzí domček, ktorý slúži na ochranu prospešného hmyzu v okolí našej školy. Domček je umiestnený na školskom dvore.

Pre prvý i druhý stupeň pripravili pedagógovia športový deň na futbalovom ihrisku. | foto: Róbert Valovič

25. júna sa žiaci prvého stupňa a 28. júna sa žiaci druhého stupňa zapojili do športového dňa. Počas týchto dní si zašportovali, skúsili si rôzne netradičné hry. Na futbalovom ihrisku mali po dlhej dobe možnosť si zasúťažiť, prebehnúť sa a užiť si veľa zábavy a smiechu.

V stredu 30. júna sme si rozdali vysvedčenia a zaželali si krásne prázdniny. Dúfame, že sa budúci školský rok budeme vídať viac v škole a menej na internete.

Pedagógovia sa cez prázdniny zúčastnili školenia v Banskej Bystrici.

Pedagogickí zamestnanci našej školy sa 1. júla zúčastnili školenia v MBTECH v Banskej Bystrici, kde ich oboznámili s inter­aktívnymi tabuľami, programami, novinkami a v neposlednom rade im aj ukázali, ako renovujú výpočtovú techniku. A keď už boli v Banskej Bystrici, spoločne sa tam naobedovali a navštívili aj múzeum SNP.

Počas letného tábora Summer Academy si učitelia s deťmi vyrobili aj takéto chutné nanuky. | foto: Katarína Šimkovičová

Prvý mesiac prázdnin je za nami a tak isto aj 2 týždne nášho tábora. Naša škola organizuje už 3. ročník detského letného tábora s názvom Summer Academy. Cieľom našej letnej akadémie je spestriť deťom leto kreatívnymi a športovými aktivitami v angličtine. Leto si chceme užiť naplno, tak nás ešte čakajú 2 týždne tábora v auguste (týždne od 2. a 9. augusta). Už teraz sa na vás tešíme!

 

Róbert Valovič,
ZŠ Banka