Po zraneného cyklistu priletel vrtuľník

V sobotu 24. apríla približne o 13. hodine smerovali všetky záchranné zložky k zranenému cyklistovi na kopec Ahoj. Kvôli podozreniu na poranenie chrbtice bol na miesto privolaný záchranársky vrtuľník.

Prvú pomoc zranenému trid­siatnikovi po­skytol obyvateľ našej obce Marián Mička, ktorý práve prechádzal okolo. Zá­chranári mužovi podali infúziu s liekmi na tlmenie bolesti. Priamo v teréne mu vykonali antigénový test.

S transportom dvojmetrového muža k vrtuľníku pomáhali piešťanskí záchranári, policajti, profesionálni hasiči aj dvaja dobrovoľní hasiči z Banky.

Záchranársky vrtuľník cyklistu transportoval do trnavskej nemoc­­nice. Ako informoval príbuzný, mal veľké šťastie. Utrpel odreniny po celom tele, avšak po CT vyšetrení bol na druhý deň prepustený do domácej liečby. Vážnejším zraneniam zabránila aj cyklistická prilba.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Obec Banka (@obec_banka)

text, foto a video: vv