Nový asfalt na Topoľčianskej ceste

V pondelok 23. septembra začali pracovníci firmy Swietelsky – Slovakia, spol. s r. o. s frézovaním asfaltu na úseku cesty II/499 od vínnych pivníc na Topoľčianskej ceste po Dom slovenských spisovateľov.

Počas frézovania a pokladania asfaltu na prvom úseku si domáci počkali v kolónach aj viac ako hodinu. Premávku riadili regulovčíci a prenosné semafory. Podľa stavbyvedúceho si cestári promptne poradili aj s prejazdom záchranných zložiek. Svah, na ktorom je cesta vybudovaná, bolo potrebné spevniť betónovými oporami.

V prvej polovici októbra vymenili cestári zvodidlá lemujúce cestu II/499 pod Červenou vežou. Štrkový chodník pod úrovňou cesty bol dočasne uzavretý z dôvodu nevyhnutnej stabilizácie svahu nad vysokotlakým plynovým potrubím. Opravu druhého úseku, ktorý nadväzuje na prvý a napája sa na Krajinský most, spustili 16. októbra. Rekonštrukcia cestného zvršku dlhého viac ako 700 metrov sa realizuje súbežne s opravou spodnej stavby Krajinského mosta. Kraj na to získal 2 milióny eur z eurofondov.

text, foto a video:
Viktor Vrábel