Noví kuchári u Papagája rozšírili menu a zväčšili porcie

Od začiatku júla varia v Reštaurácii Papagáj dvaja noví kuchári. Tomáš Margetín a Martin Magoč zväčšili výber denného menu a vynovili priestory kuchyne, čiastočne aj jedálne. Ďalších plánov majú hneď niekoľko.

Kuchári Tomáš a Martin nás vítajú v pozmenenej kuchyni. Staré elektrospotrebiče vymenili za modernejšie a dokúpili potreby na varenie. „Menu sme rozšírili na polievku a štyri hlavné jedlá. Jednotka býva mäsité jedlo, dvojka väčšinou tiež. Trojka býva sladké alebo zeleninové jedlo. Ako štvorka je v ponuke celý týždeň vyprážaný syr,“ hovorí Tomáš Mar­­getín.

Kuchári začínajú variť ráno o 6. ­ho­­dine, od 10. do 14. hodiny vydávajú obedy. „Každý deň varíme z čerstvých surovín, nič nevaríme dopredu. Nepoužívame mrazený tovar a poväčšine ani polotovary,“ prezrádza Martin Magoč a dodáva, že popri výbere jedál narástla aj ich gramáž.
Kompletný obed stojí 4,90 eur, bez polievky 4,30 eur. Seniori si môžu každý mesiac na obecnom úrade zakúpiť stravné lístky, obed ich vyjde na 3 eurá (zvyšok hradí obec). Obed si môžete zjesť vnútri reštaurácie či na terase, naložia vám ho do obalu i do vlastného obedára. Menu na celý týždeň nájdete na facebookovej stránke Papagáj a taktiež ho zverejňujeme vopred v nedeľu na našej face­bookovej stránke Obec Banka.
„Ohlasy u ľudí sú dobré, zatiaľ si všetci pochvaľujú. Odber obedov sa nám zvýšil, máme zákazníkov napríklad aj v Ducovom. Rozvoz menu po Banke a okolí je v cene,“ hovorí T. Margetín.

Vyprážané kuracie stehno s ryžou | foto: vv

Obaja dlhoroční kamaráti sú vyučení kuchári. Dve desaťročia spolu varili v jednom piešťanskom hoteli. V kuchyni im asistuje pomocná sila. Všade je čisto, na stoloch je poriadok.

V ponuke čoskoro pribudne aj pizza. Elektrickú pec nainštalujú v najbližších týždňoch. Noví kuchári taktiež plánujú ponúkať rôzne špeciality, akými sú guláš, kapustnica, pečené prasa či kura.

16. júla večer kuchári Martin Magoč (vľavo) a Tomáš Margetín (vpravo) podávali pečené prasiatko a grilované kurčatá. Terasa bola stále plná.

Na najrôznejšie rodinné príležitosti a spoločenské podujatia vedia pripraviť pečené prasa so zeleninovou oblohou, domáce údené kolená či pečené rebrá. Po dohode ich privezú na antikorových plechoch priamo na miesto konania oslavy.

text a foto: Viktor Vrábel