Najšikovnejší rybár má štyri roky

V sobotu 16. novembra sa na Obtokovom ramene Váhu konali Detské rybárske kaprové preteky o pohár starostky obce Banka. Podujatie zorganizoval Slovenský rybársky zväz – Mestská organizácia Piešťany s podporou tridsiatich sponzorov. Súťaž rada podporila aj naša obec.

Prvého ročníka súťaže sa zúčastnilo deväťdesiattri detí vo veku od štyroch do štrnástich rokov z celého západného Slovenska. Spolu ulovili stodvadsaťpäť kaprov, šiestich karasov a dvoch amurov v celkovej dĺžke viac ako 70 metrov. „Za každý centimeter ryby dostali deti po bode. Najzaujímavejším úlovkom bol šesťdesiatdeväť centimetrový amur,“ prezradil riaditeľ pretekov a zároveň veliteľ rybárskej stráže Branislav Zelo. Veselú náladu nepokazilo ani upršané počasie.

„Chytil som kaprov, asi desať. Tato ma učí chytať a pomáha mi. Nahadzuje mi brat,“ povedal nám štvorročný víťaz David. Jeho brat Damian získal len o bod menej a skončil na druhej priečke. „Chytil som veľa kaprov, myslím desať, a dvoch amurov. Tato mi vymieňal návnady, nahadzoval mi a ja som vyťahoval ryby,“ prezradil Damian.

Každé dieťa si odnieslo hodnotný balíček rybárskych potrieb a medailu. Piati najlepší rybári dostali aj po pohári. Sprievodným podujatím bola ukážka a miešanie nových kŕmnych zmesí. Keďže tieto rybárske pochúťky boli zostavené čisto z prírodných látok, deti neváhali a vo veľkom ich ochutnávali.

text a video: