Najšikovnejší rybár chytil za dopoludnie 41 rýb

V sobotu 19. júna sa na Obtokovom ramene Váhu konali Detské rybárske kaprové preteky PISCARI Slovakia o pohár starostky obce Banka. O zaujímavé ceny bojovalo šesťdesiatdeväť rybárov vo veku do štrnásť rokov. Každé dieťa si odnieslo rybársku trofej a krmivo pre ryby, prví piati pretekári získali aj poháre.

„Deti sú veľmi šikovné. Niektoré sa zamerali skôr na menšie ryby a podarilo sa im umiestniť na stupni víťazov. Deti dnes chytali hlavne karasy, kapry, amury a podarilo sa chytiť dokonca aj šťuku,“ zhrnul dopoludnie riaditeľ pretekov Branislav Zelo. Najviac pretekárov prišlo z piešťanského rybárskeho zväzu, ale prišli aj deti z Nového Mesta nad Váhom, Vrbového, Trnavy a Senice. Štartovné i občerstvenie bolo zdarma.

„Ryby chodím chytať so strý­kom Vlastom od šiestich rokov. Najradšej chytám kaprov,“ prezradila osemročná Natálka Číderová z Banky.

Za každý centimeter ulovenej ryby dostali pretekári jeden bod. „Dnes som chytal karasov, bolo ich štyridsaťjeden. Chytalo sa mi celkom dobre, len bolo veľmi teplo a bol som prepotený,“ povedal dvanásťročný víťaz Michal Poláček z Ducového, ktorý nazbieral 892 bodov. Zostrih zo súťaže nájdete na facebookovej stránke Obec Banka.

text, foto a video: