Najmladší rybár mal len 3 roky

V sobotu 11. mája sa na Obtokovom ramene Váhu konali Detské kaprové preteky REMI CUP o pohár starostky obce Banka. Súťaž zorganizovala Miestna organizácia Slovenského rybárskeho zväzu Piešťany (MO SRZ) v spolupráci s obcou Banka.

„Mali sme prihlásených stodesať detí, zúčastnilo sa ich deväťdesiatsedem. Deti boli v rozpätí od štyroch do štrnástich rokov. Mali sme však aj účastníka, ktorý mal len tri roky,“ prezradil Branislav Zelo z MO SRZ. „Bodovali sa kapry, amury, sumce, karasy a liene. Za každý centimeter dĺžky dostalo dieťa jeden bod. Mladí rybári prišli nielen z Nového Mesta nad Váhom, ale aj z Vrbového, Trnavy či zo Zvolena,“ vymenoval B. Zelo.

Tretie miesto získal Tomáš Matúška, na druhom mieste skončil päťročný Sebastián. Víťazom sa stal Damián Drahovský, ktorý ulovil až 27 rýb. Päť najlepších rybárov si odnieslo poháre. Každé zúčastnené dieťa dostalo spomienkovú sošku rybára a vecné ceny v podobe rybárskych potrieb. Nechýbala ani tombola.

text, foto a video: