Na starých skútroch najazdili 805 kilometrov

Vyrážali sme 17. júna o 6. hodine spred piešťanského letiska. Ja, Paľo Albert a Ľuboš Janech sme mali pred sebou 330 kilometrov. Po počiatočných problémoch s umiestnením Paľovej batožiny sme pomaly, ale isto začali ukrajovať z kilometrov.

Vydali sme sa smerom na obec Strání, čo je vždy skúška pripravenosti našich strojov. Tento kopec nám v tom teple mohol pripraviť veľa zážitkov. Našťastie, všetko prebehlo v poriadku. V Uherskom Ostrohu sa pripojil ďalší člen výpravy. Odtiaľ sme to mali už len na skok k poslednému členovi našej karavány, ktorý nám u seba v Kyjove pripravil bohaté raňajky so super posedením.

Po občerstvení sa naša pätica nadšencov starých motocyklov vybrala do Týnca nad Labem, do krásneho kempu priamo na brehu Labe.

Piatok a sobota boli o výjazdoch asi štyridsiatich piatich motoriek. Navštívili sme múzeá, zámky a iné zaujímavosti. Užili sme si kopec srandy.

V nedeľu sme tú cestu absolvovali znova. Po nabehnutí 805 kilometrov sme po príchode domov so smiechom skonštatovali: „Už to nie je, čo bývalo, že sa nám nič poriadne nekazilo ako po minulé razy.“ Už sa tešíme na jesenný zraz, ak to opatrenia dovolia.

text a foto:
Martin Jánoška