Mladí hasiči privítali prázdniny súťažou aj prespávačkou

Hoci školský rok sa už skončil, Draci a Dráčikovia nezaháľajú. Prečítajte si posledný mesiac z pohľadu našich dobrovoľných hasičov.

Draci po prvý raz na ligovej súťaži

V nedeľu 30. júna popoludní sa mladí hasiči zúčastnili na 3. kole detskej verzie Západoslovenskej hasičskej ligy v obci Dvorníky (okr. Hlohovec). Súťažilo sa v požiarnom útoku s vodou a štafete. Tímy mali zakaždým dva pokusy. Celkové umiestnenie sa odvíjalo od zvládnutia oboch disciplín. Súťaže sa zúčastnilo 20 tímov z veľkej časti západného Slovenska. Bananskí Draci sa umiestnili na 11. mieste. K začiatočníckej tréme sa pridali teploty atakujúce 34 °C a technické problémy so saciou časťou požiarnej striekačky. „Umiestnenie v strednej línii v lige po prvý raz je pre nás ohromný športový výkon. Zmerali sme si sily s naozaj silnými súpermi. Dodalo nám to chuť bojovať, aby sme budúci rok boli ešte lepší,“ uzavrela referentka mládeže DHZ Banka Andrea Švecová.

Hasič ratoval zraneného cyklistu

V sobotu 6. júla dopoludnia sa pri piešťanskej stanici zranil starší cyklista. Do kolesa sa mu náhle dostala barla, pričom spravil salto cez riadidlá a dopadol hlavou a obrubník. Výsledkom bolo asi 5 cm dlhé krvácajúce tržné poranenie hlavy a niekoľko menších krvácajúcich odrenín po tele. Muž bol navyše neliečený cukrovkár, bol však pri vedomí a komunikoval. Náš člen zhodou okolností prechádzal v tej chvíli okolo. S pomocou vybavenia zo záchranárskeho ruksaku a so znalosťami z certifikovaného kurzu prvej pomoci muža vyšetril od hlavy po päty, ošetril zranenia a privolal záchrannú zdravotnú službu.

Prespávačka, na ktorej nespal nik

V sobotu 6. júla pripravili tréneri pre Drakov a Dráčikov nočné premietanie spojené s prespávačkou na futbalovom ihrisku. Dráčikovia prišli spolu s rodičmi. Draci s trénermi sa poďakovali starostke za doterajšiu podporu a obdarovali ju kyticou. Na vozidlo Avia pripevnili plátno a premietli si rozprávky, hrané filmy aj dokumenty s hasičskou a športovou tematikou. Pre deti bol pripravený nočný tréning – zapájanie hadíc a člnkový beh v tme – a taktiež plnenie zábavných úloh. Hoci pôvodný zámer bol noc prespať, väčšina detí pozerala film alebo sa rozprávala až do svitania (fotoreportáž nájdete v galérii nižšie).

text: Viktor Vrábel,
foto: Filip Vido