Lyžiari na tráve ukončili sezónu na Ahoji

Posledným pretekom sezóny sú už tradične Majstrovstvá Slovenska organizované v Lyžiarskom stredisku Ahoj na Banke. Tento rok sa museli usporiadatelia popasovať s problémom nepriaznivej predpovede počasia na plánovaný dátum podujatia – na sobotu 5. októbra. Rozhodnutie preložiť preteky na nedeľu sa ukázalo ako správne.

V náhradnom termíne sa zišlo dvadsaťjeden pretekárov zo Slovenska a Čiech. Súťažilo sa v troch disciplínach: slalom, obrovský slalom a superobrovský slalom. Dvaja reprezentanti našej obce zhodnotili preteky ako úspešné. Vanesa Drahovská obsadila trikrát druhé miesto, Alex Jánoška bol v obrovskom slalome druhý a v disciplínach slalom a superobrovský slalom si vybojoval titul Majstra Slovenska.

Aj keď sa sezóna lyžiarov na tráve oficiálne skončila, usporiadatelia začali s prípravou ďalších pretekov. Snažili sme sa o získanie Svetového pohára. Rozhodnutie FIS komisie v Zürichu definitívne potvrdilo, že prvé kolo Svetového pohára sa bude konať v dňoch 6. až 8. júna 2020 na Ahoji. Je to pre nás veľká česť, ale zároveň obrovská zodpovednosť.

text: Martin Jánoška,