Lávka je otvorená

Lávka je otvorená 26. marca, po takmer roku a pol od uzatvorenia, bola lávka na Krajinskom moste sprístupnená verejnosti. Otvorenia sa zúčastnil trnavský župan Jozef Viskupič, primátor Piešťan Peter Jančovič, konateľ spoločnosti Lumiza Ladislav Molčan a zástupcovia firiem, ktoré majú pod lávkou uložené inžinierske siete.

„Potom, čo sa odokrylo teleso lávky, zbadali sme, že je ešte v horšom stave, ako to vyplývalo zo statického posúdenia. Dnes tu stojíme na lávke, ktorá vyzerá ako nová a nielenže dobre vyzerá, ale predovšetkým je bezpečná,“ po­vedal počas otvorenia primátor Piešťan Peter Jančovič.

„Podarilo sa nám vyriešiť obrovský zdedený problém, ktorý nespočíva len v tom, že prišlo k odhaleniu statických porúch a z dôvodu bezpečnosti k uzatvoreniu, ale dlhodobo sme riešili aj majetkovoprávne vzťahy,“ nadviazal trnavský župan Jozef Viskupič.

Na lávke boli vymenené oceľové statické prvky, podpery a izolácia potrubí. Odstránená bola kapotáž zo severnej strany. Nanesené boli ochranné nátery. Konštrukcia lávky bola obložená ťahokovom. Liaty asfalt nahradili dosky z kompozitného materiálu. Zavedená bola nová kabeláž pre osvetlenie Krajinského mosta a pozdĺž celej lávky pribudlo LED osvetlenie.

Popoludní po otvorení lávky obyvatelia upozorňovali na uvoľnené skrutky. „Z 1560 skrutiek boli 3 poškodené. Realizátor rekonštrukcie ich dnes nahradil,“ uviedol deň po otvorení P. Jančovič.

text, foto a video:
Viktor Vrábel