Hasičská mládež počas sviatkov brigádovala

Bananskí Draci spolu s ich trénermi sa rozhodli zveľadiť okolie autobusových zástaviek na Bananskej ulici.

„Trošku ma mrzelo, keď obec dala vymeniť autobusové zastávky za nové a zábradlie okolo nich zostalo hrdzavé, ošarpané. Snažili sme sa ho ošetriť a natrieť presne rovnakým odtieňom, aký má konštrukcia zástaviek, aby spolu ladili,“ prezradil Viktor Vrábel, organizačný referent Dobrovoľného hasičského zboru Banka.

1. mája, počas Sviatku práce, hasiči olúpali starú farbu a ošmirgľovali kovové trubky. Väčšiu časť zábradlia natreli o týždeň neskôr – 8. mája. Pre zlé počasie bolo zábradlie kompletne natreté až 18. mája. Ruku k dielu priložili aj náhodní okoloidúci – manželia Badáňovci a tiež starostka s manželom. Vďaka!

text a foto:
Viktor Vrábel (DHZ Banka)