Hasiči v marci vyslobodzovali auto, hasili požiar i ratovali cyklistku

Zapadnuté auto v potoku
V pondelok 22. marca krátko pred pol desiatou dopoludnia nás kontaktoval obyvateľ s tým, že na Podhorskej ulici sa nachádza osobné vozidlo zaborené v potoku. Po príchode na miesto bolo zistené, že osobný automobil sa nachádza pravými kolesami v potoku a je podvozkom zachytený o okraj cesty. Vodička uviedla, že sa vyhýbala oprotiidúcemu vozidlu. Naši hasiči vyslobodili vozidlo s pomocou hydraulického zdviháka.

Požiar záhradného domčeka
V utorok 23. marca sme bojovali s požiarom záhradného domčeka a dvora, ktorý vznikol krátko pred 13. hodinou na Športovej ulici. Na miesto ako prví dorazili piešťanskí profesionálni hasiči, tesne za nimi družstvo našich dobrovoľných hasičov a napokon hasiči z Moravian nad Váhom. Požiar jednoduchej stavby a rozmanitého odpadu bol hasený z dvoch strán, pričom bolo potrebné ochladzovať susedný dom. Príbytok, ktorý sa podľa domáceho vznietil od kachlí, zhorel do tla. Obyvateľ, ktorý sa pokúšal začínajúci sa požiar uhasiť, utrpel popáleniny. Ošetrila ho privolaná záchranná zdravotná služba. Po uhasení požiaru sme vykonávali dozor a po kontrole požiariska sme sa o 17:30 hod. vrátili na základňu. Družstvo bananských hasičov zasahovalo v zložení: J. Vido, V. Vrábel, V. Strečanský, Ľ. Mordin a Š. Krajčech.

Zrazená cyklistka
V piatok 26. marca sme boli privolaní k nehode na Bananskej ulici, kde do cyklistky narazilo osobné auto. Svedkovia pred naším príchodom kontaktovali tiesňovú linku 112. Po príchode na miesto udalosti sme vykonali prvotné vyšetrenie, žena bola pri vedomí a komunikovala, utrpela poranenia po celom tele. Jej stav sme monitorovali do príchodu rýchlej lekárskej pomoci. Zároveň sme uzavreli cestu v tomto úseku. Nasledujúcu hodinu sme odkláňali dopravu na blízkych križovatkách. Panej želáme skoré uzdravenie.

text a foto: Viktor Vrábel,
Dobrovoľný hasičský zbor obce Banka