Hasiči súťažili, pílili strom i ocitli sa vo väzení

Prečítajte si, ako sa činili naši dobrovoľní hasiči počas uplynulého mesiaca:

V sobotu 28. septembra sme zobrali našich Drakov na piešťanské letisko, kde sa konal Deň Zväzu väzenskej a justičnej stráže. Pozreli sme si letecké hasenie s tzv. bambi vakom, povozili sa vo väzenskom autobuse, piešťanskí hasiči nás zobrali na štvorkolke na okružnú jazdu, pozreli sme si vybavenie cisterien a hasičskej sanitky, nevynechali sme ani väzenskú celu či pracovisko kata. Na záver sme si pozreli prácu policajných kynológov (fotoreportáž nájdete v galérii pod článkom).

Vo štvrtok 10. októbra ráno spadla na Červenej veži časť stromu, ktorá sa zakliesnila medzi konármi a zostala visieť nad cestou. Konáre čiastočne orezali zamestnanci hotela Patrícia, starostka následne kontaktovala hasičov. Cesta bola pre bezpečnosť z oboch strán uzavretá. Piešťanskí hasiči s pomocou výškovej techniky z Hlohovca strom orezali a odpratali mimo cesty. Komunikácia bola po hodine plne prejazdná.

V piatok 11. októbra sa dve družstvá mladých hasičov z Banky zúčastnili branno-športovej súťaže Mladý hasič a záchranár v Hlohovci. Súťažnými disciplínami boli: zásah s ručnou prenosnou striekačkou, prvá pomoc, určovanie vecných prostriedkov, lezenie tunelom, hod granátom, streľba zo vzduchovky a tiež test. Družstvo starších detí sa miestnilo na 6. mieste, družstvo mladších na 4. mieste.

text a foto:
Viktor Vrábel, Roman Pomajbo,