Dráčikovia po prvý raz na súťaži, Draci krok od víťazstva

V sobotu 7. marca sa Bananskí Draci a Dráčikovia zúčastnili súťaže Mladý hasič a záchranár v obci Dvorníky (okr. Hlohovec). Halovej súťaže sa zúčastnilo tridsaťšesť družstiev z okresov Piešťany a Hlohovec. Súťažnú sezónu sme symbolicky otvorili detským šampanským.

Našu obec reprezentovali tri družstvá Drakov pod vedením Andrey Švecovej a po prvý raz aj jedno družstvo Dráčikov pod vedením Viktora Vrábla. Súťaž pozostávala zo série praktických a vedomostných úloh – po absolvovaní štafety s rôznymi hasičskými vecnými prostriedkami museli štvorčlenné tímy prekonať rebríkovú stenu, zapojiť sacie vedenie, podliezť prekážku, priradiť vecné prostriedky, uviazať uzly a tiež absolvovať vedomostný test z prvej pomoci a ochrany pred požiarmi.

Usporiadatelia vyhodnocovali prvé tri miesta v dievčenskej a chlapčenskej kategórii. Družstvo Drakov Banka 2 získalo plný počet bodov a od najrýchlejšieho tímu ho delila necelá sekunda. Druhé miesto nás potešilo. „Opäť sme sa stretli s tímami, ktoré budú medzisebou túto sezónu súťažiť. Teším sa, že nie je medzi nimi cítiť nenávisť, ale kamarátstvo a pomoc. Uspieť medzi toľkými družstvami je výhra sama o sebe,“ zhodnotila trénerka Drakov Andrea Švecová.

Dráčikovia vo veku od štyroch do šiestich rokov s pomocou trénerov absolvovali, rovnako ako ich starší kolegovia, celú trať, za čo si odniesli špeciálne dráčikovské medaily. „Toto bola naša prvá súťaž vôbec. Dráčikovia zvládli trať perfektne. Keďže si nevedia ešte zaviazať šnúrky a nevedia zatiaľ ani čítať, pri uzlovom stojane a testoch sme trošku improvizovali. Som na nich nesmierne hrdý. Ďakujem rodičom, že ich rok a pol poctivo vodia na tréningy. Bez nich by som také šikovné družstvo nezostavil,“ povedal tréner Dráčikov Viktor Vrábel. Prípravkári oslávili svoju prvú súťaž v cukrárni.

Videoznáznam z počíňania všetkých tímov si môžete pozrieť na facebookovej stránke Dobrovoľného hasičského zboru Banka.

Viktor Vrábel, DHZ Banka