Draci zažili dobrodružnú noc

Prečítajte si, ako sa činili naši dobrovoľní hasiči počas uplynulého mesiaca.

V sobotu 7. septembra sa naši tréneri s Drakmi zúčastnili Dňa ozbrojených zložiek a záchranných systémov na piešťanskom letisku. Pozreli si vozový park profesionálnych hasičov, polície, armády i civilnej ochrany.

V nedeľu 8. septembra sa vybrali naši Draci s trénerom na turistiku na Havran. Počas trojhodinového výletu si vyskúšali prácu s analógovou rádiostanicou a orientáciu v teréne.

V pondelok 9. septembra pomáhal náš člen pri hľadaní majiteľa chorej fenky, ktorá ležala v kaluži blata na Dominovej ceste. S pomocou obyvateľov a obecného úradu bol majiteľ vypátraný na Športovej ulici.

V utorok 10. septembra popoludní sa na pozvanie Mestského úradu Piešťany naši štyria členovia Ján Šmehlík st., Jaroslav Vido, Tatiana Julinyová a Viktor Vrábel zúčastnili rokovania ohľadom obnovenia činnosti Dobrovoľného hasičského zboru Piešťany. Spolu s predstaviteľmi Okresného riaditeľstva HaZZ Piešťany a Územného výboru DPO Piešťany – Hlohovec vedeniu mesta Piešťany odovzdali niekoľko rád a skúseností. Piešťanským dobrovoľným hasičom úprimne držíme palce.

V sobotu 14. septembra sa naši hasiči na futbalovom ihrisku zúčastnili Súťaže o najlepšieho gulášmajstra. Spolu s tretím miestom si odniesli aj výhru – kuchynský nôž.

V rovnakom čase bojovali Bananskí Draci na Súťaži o detský pohár a putovný pohár primátora mesta Stará Turá. Na ihrisku v časti Topolecká súťažili v disciplíne požiarny útok s vodou. S časom 20 sekúnd a 13 stotín sa umiestnili na 10. mieste.

Po súťaži sa Draci s trénermi presunuli na chatu v lesnatej oblasti Výtoky pri Moravanoch nad Váhom. Nechýbalo opekanie slaniny, kurz sebaobrany, hasičská teória, ukážka historického i súčasného vojenského výstroja, pohybové úlohy či slovné hry. Deti si vyskúšali aj kliky v kovovom stredovekom vojenskom odeve, v ťažkej nepriestrelnej veste zas viazali hasičské uzly na čas. Po prebdenej noci padla ráno vhod rozcvička a beh po Výtokoch.

 

text, foto a video: Viktor Vrábel,
organizačný referent DHZ Banka