Draci a Dráčikovia spestrili deťom koniec prázdnin

Prečítajte si, ako sa činili naši dobrovoľní hasiči počas uplynulého mesiaca.

V nedeľu 30. augusta si členovia Dobrovoľného hasičského zboru obce Banka prevzali z rúk veliteľa Jaroslava Vidu a starostky Tatiany Julinyovej menovacie dekréty. Stávame sa tak oficiálne výjazdovými hasičmi. Veríme, že naša pomoc bude potrebná čo najmenej.

V posledný augustový deň sa na Kúpeľnom ostrove konala Rozlúčka s prázdninami, ktorú zorganizovali Slovenské liečebné kúpele Piešťany v spolupráci s Územným výborom Dobrovoľnej požiarnej ochrany Piešťany. Pozvanie dostal aj náš hasičský zbor. Kolóna desiatich hasičských áut vyštartovala z technického areálu kúpeľov. So zapnutými majákmi a sirénami dorazili zbory neďaleko hotela Grand. Naši Dráčikovia predviedli požiarny útok, Draci pomáhali deťom a rodičom s ručnými prenosnými striekačkami a navádzali ich v štafetovej disciplíne. Popoludnie sme zavŕšili večerou. Fotoreportáž si môžete pozrieť na facebookovej stránke Dobrovoľného hasičského zboru Banka.

text, foto a video:
Viktor Vrábel, DHZ(o) Banka