Do kultúrneho domu zavítalo viac mamín ako obvykle

V piatok 10. mája podvečer bolo v sále kultúrneho domu plno a hlavne veselo. Malí a väčší škôlkari si s pomocou pani učiteliek pripravili pre maminy dokopy hodinové kultúrne pásmo. Blížil sa totiž Deň matiek, ktorý tento rok pripadol na 12. mája.

Pri vstupe do sály obdarovali poslanci Michal Klampár, Marek Polák, Peter Julíny a Jaroslav Vido dámy hrebíčkom a čokoládou. Príhovor všetkým maminám predniesol Marek Lacko.

Ako prví sa predviedli troj- a štvorroční maláči. Zatancovali, zarecitovali i zaspievali. Po vystúpení maminám odovzdali originálne, ručne vyrobené kvetinky.

Päť- a šesťroční veľkáči si pripravili rôzne veršovanky, scénky i tance. Každý veľkáč svojej mamine odovzdal veľké papierové srdce so svojím autoportrétom a malé srdiečko s venovaním.

„Nacvičovali sme pomaly celý rok. Každý týždeň sme sa niečo naučili. Deti boli veľmi šikovné, na nácvikoch poslúchali,“ prezradila nám Monika Motyčková, zástupkyňa riaditeľky pre materskú školu.

Na záver sa obecenstvu prihovorila starostka Tatiana Julinyová, ktorá prenechala pódium Hudobnej skupine Prameň.

text, foto a video: