Divadlo Dobreta prinieslo muzikál Inak to nebude

V sobotu 26. marca sa v kultúrnom dome opäť zastavili ochotníci. Tentokrát prišlo Divadlo Dobreta z Drahoviec s muzikálom Inak to nebude, ktorý vychádza z muzikálu Láska je láska z dielne Divadla Lucie Bílé. Kultúrny dom sa zaplnil do posledného miesta. Vystúpenie ochotníkov s takmer profesionálnym výkonom okrem ozvučenia dotvárali svetelné a dymové efekty. Fotoreportáž nájdete na našej facebookovej stránke.

Pôvodný muzikál Láska je láska mal premiéru v roku 2005. V Čechách mu dali podtitul „crazy“, teda bláznivý. V podaní Divadla Dobreta mal premiéru krátko pred Vianocami 2018. „Muzikál Inak to nebude je zábavný hudobný muzikál s piesňami od Lucky Bílej. V muzikáli je použitých osemnásť piesní od Lucky Bílej, ako napríklad Amor Magor, Láska je láska, Hvězdy jako hvězdy, Novamba, Trouba a podobne,“ povedal nám režisér, herec v hlav­nej úlohe (postava On) a jeden zo zakladateľov Divadla Dobreta Filip Čechovič.

Divadelná postava On nie je spokojný, ako ho autor opísal, tak mu začne zasahovať do remesla. S pomocou svojho zápisníka sa ocitne v minulosti, kde nájde svojho otca ako pätnásťročného a neskôr ako dvadsaťročného bohéma.

Vystúpenie trvalo viac ako hodinu a pol a zahŕňalo jednu prestávku. „Predstavenie sme skúšali asi štyri mesiace. Stretávame sa v piatky a soboty. Máme iný repertoár ako iné ochotnícke divadlá, ktoré poznám. Väčšinou ochotnícke divadlá na Slovensku sú tradičné, ponúkajú slovenské drámy a komédie, my sa skôr venujeme muzikálom,“ uzavrel Filip Čechovič.

text, foto a video:
Viktor Vrábel