Dekan a kaplán sa lúčili s veriacimi

Arcibiskup Ján Orosch rozhodol o preložení piešťanského dekana Jozefa Galloviča a kaplána Ľuboša Matúša. J. Gallovič bude od 1. júla slúžiť v Tr­nave, Ľ. Matúš v Šali. Obom kňazom sa poďakovali a veľa šťastia popriali kostolník Dominik Jánoška a starostka obce Tatiana Julinyová.

V nedeľu 20. júna odslúžil rozlúčkovú omšu dekan J. Gallovič. „Ďakujem pánovi kostolníkovi aj vám, že ste boli vždy takí ochotní pomôcť. Vzájomnou spoluprácou sa dá urobiť veľa krásnych vecí. Ešte raz ďakujem za všetko, čo ste pre mňa urobili,“ rozlúčil sa J. Gallovič, ktorý bol dekanom sedem rokov. Príhovory na záver omše si môžete pozrieť tu.

V nedeľu 27. júna sa v kosto­le lúčil kaplán Ľ. Matúš. „Naozaj som rád, že som mohol tých päť rokov s vami byť, s vami rásť, s vami sa učiť. Ďakujem, že som tu našiel toľko materinskej lásky, keďže moja maminka je ďaleko. Ďakujem naozaj za všetko,“ povedal odchádzajúci kaplán Ľuboš Matúš. Príhovory na záver omše si môžete pozrieť tu.

text a foto: vv