Citroën zraz už po desiaty raz

Milovníci francúzskej automobilky si cez víkend 3. a 4. júla prišli na svoje aj tento rok. 10. ročník Citroën zrazu priniesol tridsaťosem historických i moderných vozidiel značky Citroën.

Okrem slovenských posádok prišlo aj desať účastníkov z Čiech a päť účastníkov zo Slovinska. Zastúpenie na zraze mali všetky ročníky – od najstarších po najnovšie modely.

„V kempingu bolo vidieť známe kačice či limuzíny francúzskych prezidentov od 60. rokov až po rok 2010. Konkrétne ide o modely DS, CX, XM a C6,“ prezradil Tomáš Michálek z Citroën klubu Slovakia.

V sobotu 3. júla o 10. hodiny vyrazili vozidlá z kempingu na spanilú jazdu Piešťanmi a okolím. Obyvatelia Banky ich mohli stretnúť pod Červenou vežou na Ceste Janka Alexyho. Počas spanilej jazdy sa pridalo aj sedem ďalších vozidiel. „Všetky autá zvládli spanilú jazdu bez najmenších problémov,“ zhodnotil T. Michálek. Vozidlá boli vystavené v Kúrii Mórica Beňovského vo Vrbovom.

V kempingu boli pre deti pripravené atrakcie vrátane kúpania sa v bazéne. „Epidémia koronavírusu nás obmedzila v tom, že sme do poslednej chvíle nevedeli, či sa vôbec akcia bude môcť konať a či bude účasť. Každý si nechával rozhodnutie na poslednú chvíľu. Samozrejme, v rámci akcie sme museli zabezpečiť dezinfekciu, evidovať zoznam účastníkov, tak isto sme obmedzili niektoré aktivity, napr. hry a súťaže, pri ktorých by dochádzalo k nadmernému osobnému kontaktu. Akciu vzhľadom na situáciu hodnotíme ako úspešnú a budeme sa tešiť na ďalší rok, keď Citroëny opäť zavítajú do okolia Piešťan,“ uzavrel Tomáš Michálek.

text, foto a video:
Viktor Vrábel