Bananci na Tatranoch dobyli Duklu i Tatry

Keď sa v dobrej partii zrodí bláznivý nápad, k jeho uskutočneniu zväčša veľa nechýba. Traja chlapi z Banky sa na päťdesiatročných skútroch vybrali na dobrodružnú cestu, ktorej cieľom bol Dukliansky priesmyk.

Skútristi sa vydali na cesty v stredu 10. júna skoro ráno. Na Tatranoch 125 vyrazili Martin Jánoška, Pavol Albert a Viktor Albert. V Piešťanoch sa na motocykli Manet 125 pripojil Ľubomír Janech. Konvoj veteránov až po Spišskú Belú na skútri sprevádzal Bananec Peter Halás, Mário Šenkárik z Moravian zas dobrodruhov nasledoval na aute. V Žiline sa na novom skútri pridal kamarát z Čiech, ktorého doma zradilo prasa, teda tak sa ľudovo hovorí skútru ČZ 175.

Motocyklisti navštivili bojisko na Dukle, vodnú nádrž Domaša a prešli taktiež celou Tatranskou magistrálou. Ak by do života nezasiahol koronavírus, z Dukly by smerovali na medzinárodný zraz skútrov, ktorý sa mal konať na Spiši.

Z výletu, počas ktorého najazdili rovných tisíc kilometrov, sa vrátili v sobotu 13. júna popoludní. Počas štyroch dní strávili na cestách približne tridsaťtri hodín. „Tatrany zvládli cestu klasicky, to znamená s poruchami. Ale veď práve o to dobrodružstvo ide,“ hovorí Martin Jánoška. Dodáva, že išlo o spontánny nápad, ktorý vznikol na vlaňajšom zraze skútrov.

Viktor Vrábel