Ahoj hostil Majstrovstvá Slovenska v lyžovaní na tráve

Sezóna lyžiarov na tráve vyvrcholila v sobotu 2. októbra Majstrovstvami Slovenska v Lyžiarskom stredisku Ahoj. Majstrovstiev sa z dôvodu choroby, zranenia a študijných dôvodov nezúčastnilo viacero pretekárov.

V otvorenej kategórii juniori a dospelí od 16 rokov si tituly MSR rozdelili Adam Masár (slalom a obrovský slalom), Alex Jánoška (superobrovský slalom, LK Remas Piešťany). Tomáš Noris (Snow stars Bratislava) bol dvakrát tretí.

Medzi staršími žiačkami získala dva tituly Sára Gavalierová (Ski klub Piešťany) – GS, SG, v slalome bola tretia. Tatiana Suchá (Ski klub Brezno) zvíťazila v slalome a Zuzana Rohárová (LK Remas Piešťany) obsadila druhé miesto. Lívia Lepejová (SLA bez klubu) v kategórii U12 si odniesla tri víťazstvá a víťazka Svetového pohára Nikol Fričová (Snow stars Bratislava) bola ­tentoraz bez súperiek, ale predviedla jazdy hodné najlepšej trávarky roku 2021. Pretekov sa zúčastnila aj najmladšia lyžiarka Zuzana Kokošková (2013) z Martina, ktorá ukázala, že o budúcnosť v dievčenskom lyžovaní na tráve bude postarané.

Preteky boli zároveň finále Slovenského pohára juniorov a dospelých, spočítalo sa päť pretekov. Zvíťazil Adam Masár pred Alexom Jánoškom a Tomášom Norisom. Spomedzi žien zvíťazila Nikol Fričová pred Vanesou Drahovskou a Soňou Macejkovou.