Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Vývoz odpadov

Informácie o vývoze odpadov

 

Marius Pedersen

Valová 44, Piešťany

Tel: 033/774 19 54


Prosíme Vás o dôkladné triedenie odpadov, prispievate tým k ochrane životného prostredia a úspore dôležitých druhotných surovín. Za Vašu spoluprácu a účasť pri triedení odpadov Vám ďakuje obecný úrad Banka a firma Marius Pedersen.

Čo nepatrí do farebných kontajnerov nájdete TU

Označovanie obalov TU


 


 

Kalendár vývozu odpadov

Pozrite si označovanie obalov na recikláciu

Prečítajte si, čo patrí a nepatrí do farebných kontajnerov!!!

Vývoz papiera za 1. polrok 2019 - 240 litrové nádoby - Vývoz kontajnerov kde sa ukladá: Noviny, časopisy, brožúry, katalógy, cenníky, knihy , adresáre, telefónne zoznamy, lepenky, vlnité lepenky.

Vývoz papiera za 1. polrok 2019 - 1100 litrové nádoby - Vývoz kontajnerov kde sa ukladá: Noviny, časopisy, brožúry, katalógy, cenníky, knihy , adresáre, telefónne zoznamy, lepenky, vlnité lepenky.

Vývoz plastov za 1. polrok 2019 - Plastové vrecia kontajnery s PET - fľaše z nealkoholických nápojov v stlačenom stave, sáčky, fólie, igelity, plastové nádoby z kozmetiky – potravín.

Vývoz skla za 1. polrok 2019 - Vývoz kontajnerov kde sa ukladá: Prázdne sklenené poháre od zaváranín a sklené fľaše od nápojov, sklenené úlomky. Všetko bez farebného rozlíšenia ako sklo zmiešané.

Vývoz tetrapakov za 1. polrok 2019 - Plastové vrecia, kde sa ukladá: Obaly z džúsov, mlieka, smotany, krabicového vína, a iné obaly označené C/PAP.

Vývoz kovov za 1. polrok 2019 - Vývoz kontajnerov kde sa ukladá: Kovové obaly – vyčistené konzervy z kompótov a potravín, nápojové plechovky, kovové výrobky a súčiastky, železo, hliník a pod.

Prevážame vzduch. Ak PET fľašu, škatuľu alebo plechovku nezmenšíme, nezošliapneme

Oznam

Pri kontajneroch na triedený odpad sa s tým stretávame často. Nestlačené PET fľaše, plechovky z pív, nápojové kartóny, prípadne obrovské neskladné kusy polystyrénu často zmenšia možnosti kontajnera a neraz doň - v skutočnosti iba z polovice naplneného – už viac nevpraceme.  

To isté sa deje aj v prípade prineseného, doma vytriedeného, papiera a zbavovania sa napríklad škatúľ od obuvi, elektrospotrebičov, nábytku a podobne.

Ak nezačneme za susedov ich odpad upravovať, teda zo smetnej nádoby vyberať, fľaše alebo škatule zošliapavať, aby nezaberali veľa vzduchu, polystyrén lámať a podobne, neraz to skončí tak, že položíme naše poctivo vytriedené odpady vedľa kontajnera alebo ich vhodíme do nádob so zmiešaným komunálnym odpadom. Hrabať sa medzi odpadom nie je komfortné, ani hygienické.

Výsledkom je, že šomreme na neporiadok okolo odpadových nádob a upokojí nás, až keď problém „vyriešia“ zberové spoločnosti častejšími návštevami. Ale častejšie odvážanie poloprázdnych, vzduchom naplnených, kontajnerov je nielen časovo náročnejšie, ale i ekonomicky neefektívne.

Riešenie?

Fľaše zošliapnuť, škatule rozobrať, veľké časti (polystyrén) zmenšiť a až potom... šup do kontajnera! 


 

Cas rozkladu odpadu v prírode.jpg


 

dnes je: 22.4.2019

meniny má: Slavomír

webygroup

Úvodná stránka