Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Vývoz odpadov

Informácie o vývoze odpadov

 

Marius Pedersen

Valová 44, Piešťany

Tel: 033/774 19 54


Prosíme Vás o dôkladné triedenie odpadov, prispievate tým k ochrane životného prostredia a úspore dôležitých druhotných surovín. Za Vašu spoluprácu a účasť pri triedení odpadov Vám ďakuje obecný úrad Banka a firma Marius Pedersen.


 


 

Prevážame vzduch. Ak PET fľašu, škatuľu alebo plechovku nezmenšíme, nezošliapneme

Oznam

Pri kontajneroch na triedený odpad sa s tým stretávame často. Nestlačené PET fľaše, plechovky z pív, nápojové kartóny, prípadne obrovské neskladné kusy polystyrénu často zmenšia možnosti kontajnera a neraz doň - v skutočnosti iba z polovice naplneného – už viac nevpraceme.  

To isté sa deje aj v prípade prineseného, doma vytriedeného, papiera a zbavovania sa napríklad škatúľ od obuvi, elektrospotrebičov, nábytku a podobne.

Ak nezačneme za susedov ich odpad upravovať, teda zo smetnej nádoby vyberať, fľaše alebo škatule zošliapavať, aby nezaberali veľa vzduchu, polystyrén lámať a podobne, neraz to skončí tak, že položíme naše poctivo vytriedené odpady vedľa kontajnera alebo ich vhodíme do nádob so zmiešaným komunálnym odpadom. Hrabať sa medzi odpadom nie je komfortné, ani hygienické.

Výsledkom je, že šomreme na neporiadok okolo odpadových nádob a upokojí nás, až keď problém „vyriešia“ zberové spoločnosti častejšími návštevami. Ale častejšie odvážanie poloprázdnych, vzduchom naplnených, kontajnerov je nielen časovo náročnejšie, ale i ekonomicky neefektívne.

Riešenie?

Fľaše zošliapnuť, škatule rozobrať, veľké časti (polystyrén) zmenšiť a až potom... šup do kontajnera! 


 

Kalendár vývozu odpadov

Vývoz papiera za 2. prvý polrok 2017 - Vývoz kontajnerov kde sa ukladá: Noviny, časopisy, brožúry, katalógy, cenníky, knihy , adresáre, telefónne zoznamy, lepenky, vlnité lepenky.

 
Vývoz plastov za 2. polrok 2017 - Plastové vrecia s PET fľaše z nealkoholických nápojov v stlačenom stave, sáčky, fólie, igelity, plastové nádoby z kozmetiky – potravín.

 
Vývoz skla za 2. polrok 2017 - Vývoz kontajnerov kde sa ukladá: Prázdne sklenené poháre od zaváranín a sklené fľaše od nápojov, sklenené úlomky. Všetko bez farebného rozlíšenia ako sklo zmiešané.

 
Vývoz tetrapakov za 2. polrok 2017 - Plastové vrecia, kde sa ukladá: Obaly z džúsov, mlieka, smotany, krabicového vína, a iné obaly označené C/PAP.

 
Vývoz kovov za 2. prvý polrok 2017 - Vývoz kontajnerov kde sa ukladá: Kovové obaly – vyčistené konzervy z kompótov a potravín, nápojové plechovky, kovové výrobky a súčiastky, železo, hliník a pod.

 

dnes je: 22.11.2017

meniny má: Cecília

webygroup

Úvodná stránka