Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Vianočný stromček v obci Banka rozsvietil Mikuláš s deťmiVytlačiť

V stredu 5. decembra žilo centrum obce Banka predvianočnou atmosférou. Podvečer totiž detí aj dospelých na námestie pred škôlkou prilákal Mikuláš s pomocníkmi. Dobrým znamením je, že žiadny z malých obyvate­ľov nedostal od čerta uhlie...

Program sa začal príhovorom starostky, ktorá privolala Mikuláša s anjelom a čertom. Za každú básničku, hoc aj v angličtine či banančine, dostali deti sladkú odmenu. Zaznel aj zborový spev štvorice škôlkarok. Mikuláš pozval deti k vianočnému stromčeku, aby spolu rozžiarili svetielka. Smrek darovala rodina Gabrišovcov. Role Mikuláša sa opäť zhostil Michal Klampár st. Za deťmi prišiel spolu s vnučkou prezlečenou za anjeli­ka a so susedom v kostýme čerta.

Krátku zimnú choreografiu predviedli žiaci prvého stupňa, ktorých vystriedali staršie deti s veršovankami. Dychová hudba Inovčanka zahrala sériu ľudových piesní. Horúcu kapustnicu pripra­vili a podávali technickí pracovníci obecného úradu. Poslanci Michal Klampár ml., Marek Polák, Andrej Margetín a MUDr. Patrik Mihok po­dávali omastený chlieb s cibuľou, varené víno a punč. Od remesel­níčok si mohli nášvtevníci kúpiť vianočné ozdoby. Deti sa presu­nuli do kultúrného domu, kde na nich čakala diskotéka s DJ Zipom.

Zdroj: Bananský hlásnik, foto Viktor Vrábel

december_2018-1.jpg