Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Vianočný stromček rozsvietil MikulášVytlačiť
 

V stredu 6. decembra podvečer zavítal na námestie pred škôlkou Mikuláš s čertom. Spolu s deťmi, ich rodičmi a obecným elektrikárom rozsvietil vianočný stromček pred materskou školou. Dopoludnia stihla dvojica potešiť deti v základnej aj materskej škole.

Program sa začal o 16. hodine príchodom Mikuláša s rohatým asistentom. Deti dvojici zarecitovali slovenské aj anglické riekanky. Odmenou za krátke vystúpenie bol keksík, cukrík či lízanka. „Dnes som rozdal viac ako pätnásť kilogramov sladkostí a sám som nezjedol ešte ani jednu,“ žartoval Mikuláš. Prítomným sa prihovorila starostka obce Mgr. Tatiana Julinyová, ktorá všetkým zaželala príjemné prežitie vianočných sviatkov v kruhu svojich najbližších. Na pódiu sa predstavili tretiaci a štvrtáci z tunajšej základnej školy. Prostredníctvom krátkych scénok priblížili divákom stridžie dni. Oddávna sa tradovalo, že od Kataríny po Tomáša mali strigy väčšiu moc. Program v priebehu mesiaca nacvičili žiaci spolu s triednymi učiteľkami. Mikuláš v spolupráci s obecným elektrikárom Vladimírom Stolárom rozsvietil vianočný stromček a pod ním stojaci betlehem.

„Stromček, ktorý stojí tu, na námestí, pochádza z mojej záhrady. Ten pred kostolom daroval pán Jozef Rybárik,“ prezradil technický pracovník obecného úradu Štefan Krajčech. Atmosféru dotvárala Dychová hudba Inovčanka. V chladný večer padla vhod teplá kapustnica, ktorú pripravili technickí pracovníci obecného úradu. Rovnako na zahryznutie bol omastený chlieb so šalotkou a varená klobása či jaternica, ktoré podávali Traja veteráni. Na zapitie slúžilo teplé hriatô a chutný punč, ktorý pripravili pracovníčky obecného úradu podľa tajného receptu. Víno a mäsové dobroty zasponzoroval Rudolf Vlnka. Vedľa stánkov s občerstvením predávali svoje výrobky keramikárka Iveta Mikešová a medovnikárka Dana Štaffenová. Deti s rodičmi a pani učiteľkami sa presunuli do kultúrneho domu, kde bola pre ne pripravená detská diskotéka. Nechýbalo naháňanie balónov po celej kultúrnej sále. S DJ Zipom sa zabávali do 20. hodiny.

Fotogalériu si môžete pozrieť TU!

(zdroj Bananský hlásnik. Foto Fiktor Vrabel)

Mikuláš na Banke 2017


 
 

dnes je: 23.1.2019

meniny má: Miloš

webygroup

Úvodná stránka