Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Vatra zvrchovanosti prilákala viac ako 300 ľudíVytlačiť

V sobotu 14. júla sa na Ahoji opäť rozhorela vatra zvrchovanosti. Stalo sa tak pri príležitosti 26. výročia Deklarácie Slovenskej národnej rady o zvrchovanosti Slovenskej republiky. Rozžhavená vatra obyvateľov Banky, Piešťan a ok olitých obcí nielen zahriala, ale tiež prispela k nádhernému výhľadu na piešťanský región.

Deklarácia Slovenskej národnej rady o zvrchovanosti Slovenskej republiky bola podpísaná 17. júla 1992. Vtedajší poslanci týmto uznesením požadovali samostatnosť Slovenska, ktorá sa o pol roka neskôr stala realitou. Ľudia sa začali na kopci schádzať pred siedmou hodinou. Dychová hudba Inovčanka zahrala slovenskú hymnu. Starostka obce Mgr. Tatiana Julinyová privítala obyvateľov a hostí, medzi ktorými boli poslankyňa Národnej rady Slovenskej republiky JUDr. Magdaléna Kuciaňová a starosta obce Modrovka Roman Pomajbo. „Som rada, že ste opäť prišli do tohto prekrásneho prírodného prostredia prejaviť spolupatričnosť a úctu k zvrchovanosti Slovenskej republiky,“ povedala starostka. Krátko pred západom slnka k dvojmetrovej vatre pristúpil zástupca starostky Jaroslav Vido spolu s technickým pracovníkom obecného úradu Vlastimilom Strečanským a slávnostne zapálili vatru zvrchovanosti. Na požiarnu bezpečnosť dohliadali členovia Dobrovoľného hasičského zboru Banka, ktorí pre deti pripravili atrakciu v podobe striekania vody na plechovice. Diskotéku po zotmení mal pod palcom DJ Pišta.

Zdroj bananský hlásnik. Foto: Viktor Vrábel

júl_2018-1.jpg