Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Starí páni z Banky hrali v Ludkoviciach ako zamladaVytlačiť

21. júla sa futbalisti FC Havran Banka zúčastnili v moravskom mestečku Ludkovice na oslavách 50. výročia vzniku futbalu v meste. Sobota však nebola len o futbale. Dopoludnia si futbalisti prezreli neďaleké kúpeľné mesto Luhačovice a vychutnali si aj kúpanie v mestskej plavárni.

Popoludní sa presunuli do štyri kilometre vzdialeného už spomínaného mestečka Ludkovice. Po slávnostnom otvorení a následnom odmeňovaní zaslúžilých miestnych futbalových nadšencov odohrali „havraňáci“ dva krátke futbalové zápasy. V prvom sa stretli s domácimi hráčmi, nad ktorými zvíťazili 3:2 po pokutových kopoch. V druhom zápase si zmerali sily s Výberom starostov Českej republiky. Tu sa však už prejavila únava z náročného celodenného programu, súperovi podľahli 0:1. Napriek jednej prehre zanechali starí páni veľmi dobrý dojem a možno povedať, že dôstojne reprezentovali našu obec.

Vo večernom programe spojenom so zábavou sa znova nestratili. Užili si bohatú gurmánsku pohostinnosť domácich. Mnohí z nás odchádzali z Ludkovíc až s východom ranného slnka. Aj táto akcia znovu potvrdila, ako veľmi dokáže šport zbližovať Čechov a Slovákov.

Zdroj bananský hlásnik. Foto: Marián Julíny

august_2018-3.jpg