Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Skupina prameň pokrstila svoje prvé CD vo vysielaní Šlágr TVVytlačiť
 

6. júla vystupovala bananská hudobná skupina Prameň v relácii Pesničky z kasína, ktorú odvysielala televízia Šlágr TV o 2 týždne neskôr. Samotnému nakrúcaniu predchádzalo nahranie CD, ktoré skupina pripravovala od začiatku tohto roka. Viac prezradí v rozhovore kapelník Michal Rusnák.Ako ste dostali svoju skupinu až na obrazovky televízie?


Dávnejšie sme hrali v Luhačoviciach a naše vystúpenie sa tam pomerne páčilo. Mnohí sa nás pýtali, či máme vydané CD, čo sme nemali. Stretli sme sa s ľuďmi, ktorí hovorili, že vedia našu skupinu dostať do Šlágr TV, no najprv treba nahrať CD. V štúdiu v Čahticiach sme po úvodných rozhovoroch nahrali 18 skladieb. CD sme pomenovali Cez Piešťany. Štúdio spolupracuje so Šlágr TV. Po niekoľkých ďalších rozhovoroch prišlo na rad nakrúcanie.

 

Ako prebiehalo nakrúcanie?


Celé sa to dialo v jednej kaviarni v Novom Meste nad Váhom. Od štvrtej do šiestej poobede sme mali skúšky a rozhovory. Samotný program sa začal o šiestej a trval do pol desiatej večer. Spolu nás bolo šesť kapiel a vychádzali sme si veľmi dobre. Zhodli sme sa, že všade naokolo chodíme hrávať, len doma bohvieako nehrávame. Atmosféra bola vynikajúca; publikum bolo neskutočne milé a úprimné, s takým som sa hádam ani nestretol... Hneď po prvých tónoch prvej našej piesne začali ľudia tancovať. Odohrali sme spolu štyri skladby, z toho dve sa týkali Banky – Cez Piešťany a Na Červenú vežu. 

 

Prekvapením večera sa stal krst vášho vôbec prvého CD...


Po poslednej pesničke prišiel vydavateľ Peter Kliment s tým, že ideme pokrstiť naše CD. Bolo to spontánne, moderátorka ani netušila, že sa ide krstiť. Čašníčka doniesla šampanské, pán Kliment držal CD a ja som ho polial šampanským. Vydavateľ pred kamerami povedal, že v histórii Šlágr TV ešte nikdy nekrstili CD.


CD je možné kúpiť si u M. Rusnáka za 10 € (tel.: 0917 529 416).

O SKUPINE


Hudobnú skupinu (HS) Prameň založil Michal Rusnák v roku 1992 na Banke. Skupina hrá žánrovo rôzne skladby od oldies cez ľudovky až po domáce a svetové hity. Členovia HS Prameň vystupovali okrem Slovenska aj v Čechách, Nemecku či Rakúsku. V súčasnosti skupinu tvoria: (zľava) Ing. Michal Rusnák, Žaneta Buoanne a Mgr. Ľubomír Šenkárik.


text: Viktor Vrábel,
foto: archív M. Rusnáka


 
 

dnes je: 19.10.2018

meniny má: Kristián

webygroup

Úvodná stránka