Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Seniori prezentovali svoje výrobkyVytlačiť
 

Cez víkend 20. a 21. októbra sa v priestoroch kultúrneho domu už po štvrtý raz konala výstava ručných prác. Ich autormi sú predovšetkým členovia a členky miestneho klubu dôchodcov, ktorí na výstavu počas dňa taktiež dohliadali.

Výstavu sprístupnili v sobotu ráno o deviatej hodine. Svoje die­la vystavovalo dvanásť seniorov. Na stoloch a nástenkách mohli návštevníci vidieť výrobky z pa­piera, textilu, dreva, korku či vaty. Najrôznejšie diela z orechových škrupín dokáže vyrobiť Stanislav Masaryk. S vianočnými ozdoba­mi zas prišla predsedníčka klubu. Miestnosť zdobili dve bábky odeté do bananského kroja.

Výstavu prvýkrát otvorili v lete 2014. „Máme dosť aktivít, stále sa v obci niečo deje, za čo ďaku­jem vedeniu obce. Ledva si nájde­me čas, aby sme mohli túto akciu pripraviť,“ prezradila s úsmevom predsedníčka klubu dôchodcov Marta Valovičová. „Chceme ukázať, že nesedíme len doma, v kluboch, ale že aj niečo robíme. Neviem, či sa výstava ľuďom páči, ale náv­števnosť máme dobrú. Výstavu sme sa rozhodli ponechať dva dni,“ dodala Marta Valovičová. Jej prianím je, aby sa do výstavy za­pájali nielen seniori, ale celé ve­kové spektrum obyvateľov. Taktiež má v úmysle pripraviť výstavu rôz­nych krojov vrátane bananského.

Zdroj: Bananský hlásnik, Foto: Viktor Vrábel

november_2018-13.jpg


 
 

dnes je: 19.6.2019

meniny má: Alfréd

webygroup

Úvodná stránka