Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Roľničkový beh prilákal desiatky bežcovVytlačiť

V sobotu 23. decembra o 11. hodine na Červenej veži v obci Banka odštartoval tradičný Roľničkový beh. 45  bežcov absolvovalo trať dlhú 6 kilometrov. Súťažilo sa vo dvoch mužských a v jednej ženskej kategórii.

Súťažiaci si najprv zabehli okruh na Červenej veži. Hneď nato smerovali po hrebeni na Bakchus vilu a odtiaľ k motorestu na horskom priechode Havran, kde ich čakal teplý čaj. Vyhodnotenie a občerstvenie po pretekoch prebehlo v reštaurácii Koliba. Traja najrýchlejší bežci v jednotlivých kategóriách získali medaily a vecné ceny. V kategórii Muži zvíťazil Tomáš Podpera s časom 26 minút a 53 sekúnd, v kategórii Muži nad 40 rokov Ervín Páleník s časom 29 minút a 55 sekúnd a spomedzi žien bola najrýchlejšia Žofia Nanová s časom 30 minút a 51 sekúnd.

Fotogalériu si môžete pozrieť TU!

(Zdroj bananský hlásnik, Foto: Viktor Vrábel)

Roľničkový beh v obci Banka

dnes je: 17.8.2018