Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Pri mŕtvom ramene bolo na Katarínu živoVytlačiť

Mestská organizácia Slovenského rybárskeho zväzu Piešťany zorganizovala 25. novembra  dopoludnia Katarínske rybárske preteky na Obtokovom ramene Váhu. Od Krajinského mosta po most pre cestnú dopravu do kúpeľov súťažilo dopoludnia 204 rybárov. Pretekov sa zúčastnili aj rybári z našej obce Banka.

Pred pretekmi organizátori do mŕtveho ramena nasadili viac ako 3,5 tony kaprov. Okrem nich v bahnistej vode plávali karasy, pleskáče a plotice. Súťažiaci si mohli ryby s dĺžkou nad 45 centimetrov ponechať, každú si však museli zaznačiť do bodovacieho preukazu. Na priebeh súťaže dohliadali rozhodcovia a rybárska stráž. Rybári si „užili” chladné veterné počasie a s radosťou sa zahriali pri guláši a štamprlíku. „Podarilo sa mi chytiť dvoch šesťdesiatpäťcentimetrových kaprov. Ako návnadu som použil nádievku, pretože sa nerozmočí ako chlieb,“ prezradil Štefan Krajčech z Banky. Vyhodnotenie bolo na pláne krátko popoludní. Tri najťažšie ryby chytili Miloš Martiš, Anton Matuška a Igor Antal. Okrem pohárov získali finančné odmeny 50, 100 a 150 eur.
S kaprom nám zapózoval rodák z Banky a člen Dychovej hudby Inovčanka Jozef Gábriš.

Viac fotografií si môžete pozrieť TU!

(zdroj Bananský hlásnik, Foto: Viktor Vrábel)

Jozef Gábriš

dnes je: 17.8.2018