Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Poškodené Božské srdce na Obrázkovej hore opravili poľovníciVytlačiť

Tesne pred Vianocami upozornila obyvateľka Inoveckej ulice na zničené zastavenie s Božským  srdcom na Obrázkovej hore. Opravy sa ujali poľovníci Ladislav Škrabák a Peter Julíny, za čo im patrí veľká vďaka. Rekonštrukciu čoskoro podstúpia aj ďalšie zasta venia s náboženskými motívmi.

Veriacim sa v decembri naskytol smutný pohľad. Na križovatke lesných ciest na Obrázkovej hore ležal poškodený stĺpik so spadnutým obrazom Ježiša Krista. Hoci sa medzi obyvateľmi špekulovalo aj o vandalizme, pravda je tentokrát iná. „Drevený stĺpik bol kompletne hnilý a vypadol z oceľového držiaka.
Najprv sme museli zohnať borovicové drevo, ktoré je trvácne a potom sme vyrezali drážky na osadenie. Bola to brigáda na nejaké tri hodiny,“ prezradil Ladislav Škrabák, ktorý spolu s Petrom Julínym opravil zastavenie v závere minulého roka. Vlani vďaka poľovníkom pribudol obrázok svätého Huberta. „Ako poľovníci chodievame často okolo, tak sme sa rozhodli vziať si zastavenia pod patronát. Niektoré obrázky chátrajú, stĺpiky sú odhnité. Ďalšie stĺpiky bude treba nanovo porobiť aj na druhej strane,“ načrtol plány Ladislav Škrabák.

(Zdroj Bananský hlásnik, foto: Viktor Vrábeľ)

Božské srdce v obci Banka

dnes je: 16.7.2018