Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Oznámenie o konaní volieb do orgánov samosprávnych krajov.Vytlačiť

VoľbyOznamujeme, že predseda Národnej rady Slovenskej republiky dňa 28.06.2017, rozhodnutím č. 166/2017 Z. z., vyhlásil voľby do orgánov samosprávnych krajov a určil termín ich konania na sobotu 4. novembra 2017.

Dávame do pozornosti, že lehoty na:

- utvorenie volebných okrskov a určenie volebných miestností,

- utvorenie okrskových volebných komisií,

- vykonanie prvých zasadaní okrskových volebných komisií,

sú uvedené v rozhodnutí o vyhlásení volieb, ktoré nájdete v prílohe.

Za účelom splnenia tejto úlohy v prílohe zasielame informáciu pre voliča o podmienkach práva voliť a práva byť volený v slovenskom jazyku.

Poznamenávame, že uvedená informácia je, spolu s ďalšími vzormi volebných tlačív, uverejnená aj na webovom sídle Ministerstva vnútra Slovenskej republiky.

V náväznosti na Voľby do orgánov samosprávnych krajov 2017, ktoré sa budú konať v sobotu 04.11.2017 zverejňujeme elektronickú adresu na doručenie oznámení o delegovaní člena a náhradníka do okrskovej volebnej komisie: obec.banka@stonline.sk, alebo  info@obecbanka.sk

dnes je: 22.11.2017

meniny má: Cecília