Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Najchutnejší guláš uvarili ShrekovciVytlačiť
 

V sobotu 15. septembra popoludní sa na futbalovom ihrisku uskutočnil druhý ročník Súťaže o najlep­šieho gulášmajstra. Tento rok sa prihlásili štyri prevažne domáce tímy, ktoré si odniesli vecné ceny. Obyvatelia mohli ochutnať z každého gulášu a jednotlivé vzorky mohli taktiež ohodnotiť.

Po dvanástej hodine začali ku­chári s pražením cibule, ďalej sa už postup a ingrediencie menili od kotla ku kotlu. Jednotlivé tímy si varenie užili, čas si krátili pre­važne rozprávaním. Deti sa vyšan­tili na nafukovacom hrade.

O sedemnástej hodine ochut­nali vzorky gulášov porotcovia na čele s Róbertom Uhrinom. Popri iných parametroch hodnotili kon­zistenciu, farbu i použité koreni­ny. Členovia poroty posudzova­li guláše bez toho, aby poznali ich autorov; rovnako nevideli ani prí­pravu gulášov. Najviac bodov zís­kal guláš tímu Shrekovci, druhí skončili Babeťáci, tretí Čvachtáci a na štvrtom mieste sa umiestnil tím Besný pes. „Použili sme kva­litné suroviny, odležané mäsko z írskeho angusa (kravské pleme­no, pozn. red.) a ostatné základ­né suroviny potrebné na hovädzí guláš. Varili sme ho dve a pol ho­diny,“ prezradili nám Tibor Haring a Alexandra Nemšáková z tímu Shrekovci. O ich guláš bol taký zá­ujem, že si na ňom dvojica ani ne­stihla pochutnať. Okrem diplomu získali Shrekovci kotlinu na guláš.

Zdroj Bananský hlásnik, foto: Viktor Vrábel

18-09-03-02-12.jpg

18-09-03-02-4.jpg

 


 
 

dnes je: 23.7.2019

meniny má: Oľga

podrobný kalendár

webygroup

Úvodná stránka