Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Na štadióne v obci Banka vyrástlo detské ihriskoVytlačiť

V pondelok 5. novembra bolo dané do užívanie nové detské ihrisko na futbalovom štadióne. Hracie prvky zhotovila nitrianska spoločnosť Bonita. Sú vyrobené z odolných materiálov, ktoré zaručujú dlhú životnosť. Podľa výrobcu si ihrisko vyžaduje len minimálnu údržbu.

Obecné zastupiteľstvo ešte vlani vyhradilo na detské ihrisko sumu 20-tisíc eur. „Aby sme ušet­rili finančné prostriedky z obec­ného rozpočtu, reagovali sme po­daním žiadosti dňa 5. marca 2018 na Úrad vlády, ktorý vyhlásil dňa 2. januára Výzvu na predklada­nie žiadostí o poskytnutie dotá­cie v programe Podpora rozvoja športu na rok 2018. Výsledok vy­hodnotenia žiadosti sme obdr­žali 7. júna, žiaľ, s odpoveďou, že naša žiadosť nebude podporená,“ vysvetľuje starostka Mgr. Tatiana Julinyová. S prípravami plochy pre ihrisko sa začalo počas let­ných prázdnin. Začiatkom augusta bol splanírovaný terén a vysadená tráva. Keďže herná zostava patrí k zostavám so zníženou podestou (do jedného metra), nevyžadu­je si nákladnú dopadovú plochu. „Paralelne s vybudovaním závla­hového systému prebehlo verejné obstarávanie na prvky detského ihriska, ktoré by spĺňali požiadav­ky moderného ihriska 21. storočia pri najvýhodnejšej cenovej ponu­ke. 9. augusta bola zadaná objed­návka spoločnosti Bonita,“ dopl­nila starostka.

Hracie prvky osadili zamest­nanci firmy počas jesenných prázdnin. Detské ihrisko pozostá­va z pieskoviska; lanovej pyramídy; z hracej veže so šmýkačkou, tune­lom, s lanovým mostíkom, rebrí­kom a hojdačkou pre malé deti. Štvrtým prvkom je vtáčie hniezdo (lanová hojdačka) pre väčšie deti.

Zdroj Bananský hlásnik, Foto: Viktor Vrábel

november_2018-9.jpg