Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Na Ahoji sa zišli stovky turistov zo Slovenska i zahraničiaVytlačiť

Počas prvého prázdninového týždňa sa v piešťanskom regióne konal celoslovenský zraz turistov. V pondelok 2. júla odštartovalo 49. stretnutie turistických oddielov mládeže, ku ktorému sa v stredu pridali členovia Klubu slovenských turistov. Celkovo sa v Piešťanoch zišlo približne 700 turistov, ktorí neobišli ani našu obec. Športové podujatie pripravila Telovýchovná jednota Bezovec Piešťany.

V stredu 4. júla po prehliadke Balneologického múzea Imricha Wintera v Piešťanoch sa členovia turistických oddielov mládeže vybrali cez Dominovu promenádu a Obrázkovú horu k jaskyni Čertova pec, kde sa občerstvili v reštaurácii. Na túru sa vybralo viac ako 50 detí s rodičmi. Tí najmenší absolvovali túru v nosiči.

V sobotu 7. júla sa turisti vybrali na trasy vedúce cez Červenú vežu, Bakchus Vilu, Havran a Plešiny. Napoludnie sa začali schádzať na Ahoji, kde sa pri starom domčeku občerstvili gulášom, klobásou a opečenými špekáčikmi. Zábava sa rozprúdila s prvými tónmi harmoniky. Pre deti aj dospelých turistov boli pripravené kohútie zápasy, váľanie sudu a hod zemiakom. Hoci pôvodne išlo o celoslovenský zraz, na Ahoji sa rozprávalo rôznymi jazykmi. „Máme tu turistov zo Stropkova, z Oravy, Veľkého Medera aj Jablonice, čiže prišli účastníci z celého Slovenska. Keďže dorazili aj zahraničné delegácie z Česka, Maďarska, Rakúska a Poľska, zraz sa stal medzinárodným,“ vysvetlil predseda organizačného štábu Michal Fiala.

Zdroj Bananský hlásnik. Foto:Viktor Vrábel

júl_2018-6.jpg