Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Mladý Bananský hasiči na súťaži hry Plameň v HlohovciVytlačiť
 

V sobotu 11. mája sa mladí bananskí hasiči po prvý raz zúčastnili na Územnom kole hry Plameň v Hlohovci. Súťažiť prišlo 6 tímov z okresov Piešťany a Hlohovec. 9 Drakov z Banky milo prekvapilo rozhod­cov i členov územného výboru. A veru aj trénerov.

Hra Plameň sa konala podľa medzinárodných pravidiel. Sklada­la sa z dvoch disciplín – Štafeta 400 metrov beh s prekážkami a CTIF požiarny útok s prekážkami. Druž­stvo nastupovalo s východiskový­mi bodmi, z ktorých sa mu za ne­dostatky odpočítavali trestné body. Po štafete sa s nezmeneným skó­re vrhli na CTIF požiarny útok s pre­kážkami. Obe disciplíny sa hodno­tili súhrnne. Draci obsadili krásne 2. miesto.

Nepovinnou disciplínou bol Po­žiarny útok s vodou. Tímy súťažili s vlastným vybavením vrátane mo­torovej striekačky. Cieľom bolo čo najrýchlejšie zapojiť nasávacie, do­pravné a útočné vedenie a vykonať samotný požiarny útok. Draci sa umiestnili na 3. mieste.

,,Som hrdá na náš tím. Aj na­priek náročnosti súťaže sme to zvládli na výbornú. Za naším úspe­chom stojí obrovské úsilie detí a veľká trpezlivosť rodičov. Tréner dokáže deti nasmerovať, ale je len na nich, ako sa k veci postavia. Sme radi, že obec je našim aktivi­tám naklonená, keďže ide o finanč­ne náročný šport,“ zhodnotila refe­rentka mládeže DHZ Banka Andrea Švecová. Po príchode oslávili hasiči úspech kúpaním sa v kadi.

Bananský hlásnik máj_2019-34.jpg


 
 

dnes je: 19.10.2019

meniny má: Kristián

podrobný kalendár

webygroup

Úvodná stránka