Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Mladí hasiči z Banky navštívili hasičov v okolíVytlačiť

Počas decembra podnikli mladí bananskí hasiči spolu s trénermi exkurzie na hasičskú zbrojnicu v Lúke a na piešťanskú hasičskú stanicu. Deti sa porozprávali s hasičmi o ich náročnej práci aj technike.

V sobotu 8. decembra sa pia­ti malí Dráčikovia s rodičmi a tré­nermi vybrali do obce Lúka v no­vomestskom okrese. Nenavštívili klasickú hasičskú zbrojnicu, ale dvor Andreja Krajčiho, u ktoré­ho parkujú štyri hasičské vozidlá. „Pred skoro tridsiatimi rokmi nám zo zbrojnice spravili obecný úrad. Nemáme kde garážovať autá,“ vy­svetlil dvadsaťpäťročný nadšenec. Deťom ukázal vybavenie kabíny a nadstavby vozidla Liaz. Dráčikovia sa nebáli vyliezť ani na strechu nadstavby. Strojník Andrej ich na záver previezol na terénnom zá­chranárskom špeciáli po obci.

V piatok 21. decembra dopo­ludnia sa dvadsať členov DHZ Banka vybralo na exkurziu k pieš­ťanským hasičom. Profesionálni hasiči E. Noskovič, R. Dekan, P. Chramazda a J. Škrobák pre­viedli Drakov, Dráčikov, ich rodi­čov, trénerov a členov výboru DHZ Banka šatňou a garážami. Deti si vyskúšali veliteľskú prilbu, krčný límec, prúdnice, hydraulické vy­slobodzovacie zariadenie, auto­nómny dýchací prístroj aj terén­nu štvorkolku. Najzaujímavejšie bolo pre deti bezpochyby vybave­nie zásahových vozidiel, ktoré im hasiči ukázali zblízka.

Zdroj Bananský hlásnik, Foto: Viktor Vrábel

december_2018-13.jpg