Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Knižná búdka v obci Banka ponúka nielen knižné titulyVytlačiť

V stredu 1. augusta popoludní pribudla na autobusovej zastávke na Topoľčianskej ceste knižná búdka. S touto myšlienkou prišiel obyvateľ Marek Polák, ktorý je majiteľom on-line antikvariátu Knihaantik. V širokom okolí vrátane Piešťan sa podobná búdka nenachádza.

Drevenú búdku nájdete na fa­sáde kultúrneho domu pod prí­streškom autobusovej zástavky na Topoľčianskej ceste. Má slúžiť nielen knihomoľom, ale aj príle­žitostným čitateľom. „Odjakživa mám pozitívny vzťah ku knihám. Chcel som v tomto duchu spraviť atrakciu pre obyvateľov,“ prezra­dil autor nápadu Marek Polák.

Knihy je možné bezplatne si vypožičať alebo vziať, rovnako je možné ich darovať. Vkladať dnu sa smú publikácie bez poškode­nia, plesne a pachu. Búdka skrý­va na poličkách viac ako 50 kníh všetkých žánrov; okrem beletrie v nej nájdete aj praktické knihy či knižky pre deti. Autor a správ­ca v jednej osobe knihy priebežne kontroluje a obmieňa. Vnútri sa nachádza taktiež špeciálna prie­hradka na zhruba tucet CD no­sičov s hudbou a DVD nosičov s filmami.

Na bočných stranách knižnej búdky sa nachádza stručný návod a kontakt na správcu. „Touto ces­tou sa chcem poďakovať stoláro­vi Jaroslavovi Pánikovi za výrobu knižnej búdky, Andrejovi Rigovi za pomoc pri osadení a obci Banka za finančnú podporu,“ po­vedal Marek Polák a dodal: „V bu­dúcnosti plánujem osadiť ďalšiu knižnú búdku na novej Banke.“ Veríme, že sa nápad podarí do­tiahnuť do zdarného konca.

Zdroj: Bananský hlásnik. Foto: Viktor Vrábel

dnes je: 15.11.2018