Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Fašiangy v obci Banka v znamení zabíjačkyVytlačiť
 

V sobotu 9. februára 2019 sa na námestí pred škôlkou konala tradičná fašiangová zabíjačka. Chladné veterné počasie neodradilo obyvateľov Banky i Piešťan, aby si zakúpili a ochutnali rozličné mäsové výrobky.

O zabíjačkové špeciality sa po­starali technickí pracovníci obec­ného úradu. „Pripravili sme tla­čenku, zabíjačkovú kašu, ryžové jaternice, krvavničky aj bravčový lalok,“ vymenoval jeden z kuchá­rov Peter Drápal, ktorý spolu s Ľu­bošom Mordinom podával ovaro­vú kapustnicu.

Zabíjačkové špeciality predá­vala trojica poslancov – Michal Klampár, Andrej Margetín a Ján Macko. „Zatiaľ máme dosť zo všet­kého, aj kaše, aj tlačenky. Na pre­daj máme toho určite viacej ako vlani,“ prezradil napoludnie Mi­chal Klampár. Minulý rok sa totiž mnohým, ktorí prišli neskôr, nie­ktoré výrobky už neušli. Pečené bravčové mäsko s chlebom, hor­čicou a zaváranými uhorkami po­dávali Pavla Haščíková a Mária Vi­dová. Varené víno zas pripravil a čapoval poslanec Marek Polák.

Priamo na námestí naporcioval mäsiar Vlastimil Strečanský prasa zavesené na háku. Narezané mä­so bolo ihneď na predaj. Bravčo­vina pochádzala z drahovského a dechtického bitúnku. Fašiangové šišky tento rok, žiaľ, chýbali.

Fotogalériu pripravujeme.

Zdroj Bananský hlásnik, Foto: Viktor Vrábel

Bananský hlásnik - február 2019-2.jpg


 
 

dnes je: 19.10.2019

meniny má: Kristián

podrobný kalendár

webygroup

Úvodná stránka