Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Do kultúrneho domu v obci Banka sa vrátila fašiangová zábavaVytlačiť

V sobotu 10. februára večer sa v kultúrnom dome zabávali desiatky ľudí. Fašiangovú zábavu zorganizovali futbalisti FC Havran Banka (starí páni) v spolupráci s obcou Banka. Do tanca hrala skupina Trio M zo Sokoloviec.

V kultúrnom dome sa už pred ôsmou hodinou večer ozýval bujarý smiech. Po príhovore starostky obce nasledovala krátka fašiangová scénka. Nechýbala najznámejšia slovenská fašiangová  pesnička Fašiangy, Turíce, Veľká noc príde. „Prišlo nás sem dvadsaťšesť členov futbalového klubu s manželkami, ale aj bez nich,“ povedal nám prezident klubu Július Šebo. V tombole bolo niekoľko praktických, ale i honosných cien. „Niektoré ceny poskytla obec, niektoré starí páni. Prípravy nám trvali asi mesiac,“ prezradila starostka obce Mgr. Tatiana Julinyová. Fašiangami nazývame obdobie od Troch kráľov do Popolcovej stredy. Sú prechodom medzi zimným a jarným obdobím. Tento rok pripadla spomínaná Popolcová streda na 14. február. Najveselšie obdobie roka po tejto strede strieda štyridsaťdňový pôst. Zábavy ustali a svet sa vrátil opäť na rok do starých koľají.

Fotogalériu si môžete pozrieť TU

(Zdroj bananský hlásnik, Foto: Viktor Vrábel)

Fašiangová zábava

dnes je: 15.11.2018