Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Detské kaprové preteky REMI CUP o pohár starostky obce BankaVytlačiť

V sobotu 11. mája sa na Obtokovom ramene Váhu konali Detské kaprové preteky REMI CUP o pohár sta­rostky obce Banka. Súťaž zorganizovala Miestna organizácia Slovenského rybárskeho zväzu Piešťany (MO SRZ) v spolupráci s obcou Banka.

„Mali sme prihlásených sto­desať detí, zúčastnilo sa ich de­väťdesiatsedem. Deti boli v roz­pätí od štyroch do štrnástich ro­kov. Mali sme však aj účastníka, ktorý mal len tri roky,“ prezradil Branislav Zelo z MO SRZ. „Bodo­vali sa kapry, amury, sumce, ka­rasy a liene. Za každý centimeter dĺžky dostalo dieťa jeden bod. Mladí rybári prišli nielen z Nové­ho Mesta nad Váhom, ale aj z Vr­bového, Trnavy či zo Zvolena,“ vy­menoval B. Zelo.

Tretie miesto získal Tomáš Ma­túška, na druhom mieste skon­čil päťročný Sebastián. Víťazom sa stal Damián Drahovský, kto­rý ulovil až 27 rýb. Päť najlepších rybárov si odnieslo poháre. Kaž­dé zúčastnené dieťa dostalo spo­mienkovú sošku rybára a vec­né ceny v podobe rybárskych po­trieb. Nechýbala ani tombola.

Bananský hlásnik máj_2019-33.jpg

dnes je: 19.6.2019